sobota, 5 grudnia 2015

Przepisy Wigilijne


Wigilia- dzień poprzedzający Boże Narodzenie. Czas, kiedy możemy spotkać sie w rodzinnym gronie, usiąść do stołu pozostawiając jedno nakrycie więcej dla zabłąkanego wędrowca.....
Czas radości , szczęścia , kolędowania i miłości.
Zanim usiądziemy jednak do kolacji wigilijnej - czeka nas przygotowanie smakołyków, które często jemy w tym specjalnym dniu. :)
Chciałabym sie podzielić z Wami przepisami z mojego wigilijnego stołu. Część potraw tak jak- bigos, łazanki, krokiety, uszka, pierogi i makowiec przygotowuję wcześniej - i mrożę :) . Jednak należy pamiętać by nie mrozić makowca z polewą. Polewa lub lukier zawsze po odmrożeniu.
Pewnie zastanawiacie się dlaczego mrożę dania wigilijne :) ? Dawno, dawno temu obiecałam sobie, że nie będę padać ze zmęczenia, będę sie cieszyć rodziną i najbliższymi , oraz  że nie usnę przed pierwszą gwiazdką. :)  Musiałam więc zmienić coś by tak się stało.
Ponieważ zamrażarka została już dużo wcześniej wymyślona- nie pozostało mi nic innego jak wykorzystać ją.
Tak więc co roku zaczynam przygotowania już pod koniec listopada lub początkiem grudnia- by móc cieszyć się tym specjalnym czasem Świątecznym.
Polecam Wam przepisy, przy każdym zdjęciu jest przekierowanie do przepisu...Warto pamiętać , by nie bać się eksperymentować- tak by przepis stał się Waszym przepisem i stał się Waszą tradycją :)

Śledzie świąteczne w oleju 

Makowiec nie tylko świąteczny 

Najlepsze uszka wigilijne 

Farsz do uszek wigilijnych

Krokiety Świąteczne

Łazanki Świąteczne i nie tylko 

Bigos Świąteczny i nie tylko 

Sałatka śledziowa 

Barszcz wigilijny z grzybami

Marcepanowe ciasteczka swiateczne

Ciasteczka świąteczne

Sernik wiedenski


2 komentarze:

you might also like

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pinit